تفاوت ارتودنسی متحرک و ثابت

فهرست مطالب مقاله

تفاوت ارتودنسی متحرک و ثابت

اگرچه کارایی دستگاه های ثابت و متحرک یکسان است، اما این دستگاه ها در برخی موارد با هم تفاوت دارند. بیایید ببینیم که بزرگترین تفاوت بین دستگاه های ارتودنسی ثابت و متحرک چیست:

  • زیبایی شناسی. دستگاه‌های ارتودنسی متحرک بسیار محتاط‌تر از دستگاه‌های فلزی ثابت هستند و همچنین بیشتر از بریس‌های نامرئی مورد توجه قرار نمی‌گیرند. (بریس ارتودنسی (Dental braces) یک وسیله یا ابزار چند جزئی است که ترکیب اجزای آن با هم در نهایت به مرور زمان باعث مرتب شدن دندان ها می شود.)
  • الاینرها ارتودنسی نامرئی یا شفاف هستند و مطابق با آناتومی دندان‌ها هستند، بنابراین می‌توانید با اطمینان کامل لبخند بزنید بدون اینکه تقریباً کسی متوجه شود که بریس می‌زنید.
  • راحتی. ترازهای متحرک شفاف بسیار کاربردی‌تر و راحت‌تر از بریس‌ها یا انواع دیگر درمان‌های ثابت هستند. بیماران برای غذا خوردن هیچ محدودیتی ندارند و می‌توانند غذاهای سفت و رنگی (چای، قهوه و …) بخورند یا به سادگی گاز بگیرند. یک تکه میوه بدون خطر شکستن دستگاه یا لکه دار شدن آن. همچنین حذف آنها به راحتی امکان پذیر است.
  • بهداشت. الاینرها بهداشت دهان و دندان را بهتر می کنند، زیرا مسواک محدود نیست و می تواند به راحتی به تمام قسمت های دهان دسترسی پیدا کند. همین امر در مورد نخ دندان که روزانه توصیه می شود نیز صدق می کند. هنگام استفاده از وسایل ثابت، باید از مسواک های بین دندانی برای تمیز کردن نواحی بین دستگاه و دندان ها استفاده شود. الاینرها بوی بدی ایجاد نمی کنند و به نوبه خود می توانند با آب سرد و صابون خنثی تمیز شوند تا تنفس تازه را تضمین کنند، بر خلاف بریس هایی که می توانند منجر به تشکیل پلاک باکتریایی و … شوند.
  • پیگیری ها لوازم ثابت نیاز به پیگیری منظم با متخصص ارتودنسی برای تنظیم آنها دارند، که در مورد الاینرهای نامرئی صدق نمی کند، آنها هر هفته یا دو هفته یکبار تعویض می شوند. علاوه بر این، در موارد خاص، مانند ارتودنسی متحرک شفاف ، امکان نظارت بر درمان شما از راه دور وجود دارد و در نتیجه بسیاری از بازدیدهای بعدی صرفه جویی می شود. این همچنین برای زمانی که بیماران وارد فازی می شوند که نیاز به نگهدارنده های ارتودنسی متحرک دارند نیز صادق است.
پستهای مرتبط
بوتاکس

تزریق بوتاکس سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس (Botox) شناخته می‌شود از سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه و برای فلج موقت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق بوتاکس تزریقاتی است که از سم برای جلوگیری از حرکت عضله برای مدت محدودی استفاده می

ادامه مطلب »
فیلر خط لبخند

تزریق فیلر خط لبخند مزایا و معایب فیلر های پوستی برای خطوط لبخند و سایر جایگزین های غیر جراحی مراقبت از پوست خطوط لبخند چیست؟ خطوط لبخند که به آن چین های بینی نیز می گویند ، چین هایی هستند

ادامه مطلب »
فیلر چانه

تزریق فیلر چانه تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و تعریف چانه را تغییر می دهد. فیلر‌های چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند

ادامه مطلب »