ارتودنسی بزرگسالان

فهرست مطالب مقاله

آیا فکر می کنید برای ارتودنسی خیلی پیر شده اید؟

دوباره فکر کن!

درمان ارتودنسی دیگر فقط برای کودکان و نوجوانان نیست. روندهای اخیر افزایش فوق العاده ای را در بیماران ارتودنسی بالغ نشان داده است. انجمن ارتودنتیست های آمریکا بیان می کند که از هر چهار بیمار یک نفر بالای 21 سال دارد. آیا در بزرگسالی به درمان ارتودنسی فکر می کنید؟ بیایید درباره ارتودنسی کمی عمیق تر بررسی کنیم.

چرا بزرگسالان به درمان ارتودنسی فکر می کنند؟

بیماران بزرگسال به دلایل مختلفی به دنبال درمان هستند. اکثر بیماران بزرگسال به دلیل اینکه چیزی را با لبخند خود دوست ندارند، خود برای ارتودنسی ارجاع می کنند. در مواقع دیگر آنها توسط دندانپزشک خود ارجاع داده می شوند، زیرا دندان هایی دارند که به سختی تمیز می شوند، نیشی دارند که باعث ساییدگی دندان می شود یا نیاز به جابجایی دندان ها همراه با نوع دیگری از روش های دندانی (مانند ایمپلنت های دندانی) دارند. در حالی که بسیاری از بیماران جوان تر عمدتاً به دلایل زیبایی یا اجتماعی به دنبال درمان هستند، بیماران بزرگسال اغلب به دنبال درمان برای بهبود عملکرد، حفظ سلامت مطلوب دهان و دندان و افزایش طول عمر دندان های خود هستند. دلیل تصمیم به ارتودنسی هرچه که باشد، هرگز برای دوست داشتن لبخند بهتر دیر نیست.

آیا درمان ارتودنسی برای بزرگسالان و بیماران جوانتر یکسان است؟

بیماران بزرگسال اکثر اهداف درمانی مشابهی را با بیماران جوان‌تر انجام می‌دهند – به‌ویژه اصلاح شلوغی و فاصله، بهبود «اوربایت» یا رفع کراس‌بایت. از آنجایی که بافت های درگیر در حرکت دندان در بزرگسالان و کودکان یکسان است، اکثر مشکلات ارتودنسی در بزرگسالان را می توان با درمان بهبود بخشید. با این حال، تفاوت عمده ای بین این گروه های بیمار وجود دارد – درجه و بزرگی رشد صورت و فک. بیماران بالغ دیگر در حال رشد نیستند، که این امر میزان اصلاح برخی از شرایط ارتودنسی را محدود می کند. رشد در اصلاح بسیاری از شرایط ارتودنسی، به ویژه کاهش اوربایت، گسترش فک ها برای از بین بردن شلوغی و بهبود بایت های عمیق مفید است. از آنجایی که بزرگسالان در حال رشد نیستند، در صورتی که اصلاح کامل ارتودنسی انجام شود، کشیدن و جراحی رایج تر است. از آنجایی که برخی از بزرگسالان مایل به برداشتن دندان یا جراحی فک نیستند، بسیاری مایل به پذیرش درجه ای از سازش هستند که اغلب در بیماران جوان تر ضروری نیست. بزرگسالان همچنین بافت استخوانی متراکم‌تری دارند و متابولیسم کندتری نسبت به کودکان دارند که در نتیجه حرکت دندان‌ها کندتر و زمان درمان طولانی‌تر می‌شود. در نهایت، بزرگسالان اغلب با سابقه دندانی گسترده‌تری (دندان‌های ساییده، از دست رفته و/یا آسیب‌دیده) مراجعه می‌کنند که همگی می‌توانند گزینه‌های درمانی را محدود کنند.

در حالی که ممکن است اهداف و گزینه‌های درمانی در بیماران بزرگسال محدودتر باشد، من دریافته‌ام که بیماران بزرگسال من برخی از تحصیل‌کرده‌ترین، باانگیزه‌ترین، سازگارترین و قدردان‌ترین بیماران در عمل من هستند. از آنجایی که آنها خودشان درمان را دنبال می کنند (برخلاف نوجوانانی که اغلب توسط والدینشان مجبور می شوند)، بیماران بزرگسال معمولاً بهداشت دهان و دندان بهتری دارند و بیشتر با تصمیمات درمانی خود درگیر هستند، که همگی منجر به انطباق عالی بیمار می شود. به همین دلیل، آنها معمولاً کاندیدهای عالی برای گزینه های درمان زیبایی مانند ترازهای شفاف Invisalign هستند.

فکر می کنید برای ارتودنسی خیلی پیر شده اید؟

من اغلب از بزرگسالان می‌شنوم که می‌ترسند پنجره‌شان برای یک لبخند بهتر سپری شده باشد، اما این نمی‌تواند دور از واقعیت باشد. گزینه‌های درمان ارتودنسی امروزی «بزرگسال پسند»تر از همیشه هستند، با گزینه‌های راحت، زیبایی، و سفارشی‌سازی شده برای پاسخگویی به نیازهای بیماران بزرگسال و سبک زندگی پرمشغله‌شان. در حالی که درمان شما ممکن است پیچیده تر و طولانی تر باشد، بهبود ظاهر، عملکرد بهتر و افزایش اعتماد به نفس در هر سنی قابل دستیابی است!

 

منبع

پستهای مرتبط
بوتاکس

تزریق بوتاکس سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس (Botox) شناخته می‌شود از سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه و برای فلج موقت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق بوتاکس تزریقاتی است که از سم برای جلوگیری از حرکت عضله برای مدت محدودی استفاده می

ادامه مطلب »
فیلر خط لبخند

تزریق فیلر خط لبخند مزایا و معایب فیلر های پوستی برای خطوط لبخند و سایر جایگزین های غیر جراحی مراقبت از پوست خطوط لبخند چیست؟ خطوط لبخند که به آن چین های بینی نیز می گویند ، چین هایی هستند

ادامه مطلب »
فیلر چانه

تزریق فیلر چانه تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و تعریف چانه را تغییر می دهد. فیلر‌های چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند

ادامه مطلب »