فیلر لب

فهرست مطالب مقاله

تزریق فیلر لب

فیلر لب یکی از پرطرفدارترین انواع فیلرهای پوستی است. آنها حجم لب های شما را افزایش می دهند. داوطلبان باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع بینانه داشته باشند.

فیلر لب چیست؟

فیلر لب تزریق هایی هستند که به لب های شما حجم می دهند. آنها نوعی فیلر پوست هستند .

فیلر لب از اسید هیالورونیک مصنوعی (HA) تشکیل شده اند – HA یک ماده طبیعی در بدن شما است.

چه کسانی فیلر لب تزریق می کنند؟

تزریق فیلر لب یک تصمیم شخصی است. پیگیری خواسته ها و خواسته های خود برای بدن شما می تواند قدرت بخش باشد.

برای در نظر گرفتن فیلر لب، باید:

 • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
 • انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
 • عفونت فعال دهانی، از جمله آفت یا تبخال نداشته باشید .

بسیاری از افرادی که از فیلر لب استفاده می کنند می خواهند اندازه لب های خود را افزایش دهند. ممکن است به دلایل زیادی بخواهید اندازه لب های خود را بزرگ کنید، از جمله:

 • بازگرداندن اندازه قبلی. لب با بالا رفتن سن، لب‌های شما کوچک‌تر یا نازک‌تر می‌شوند، فیلترم (شیار بین لب بالایی و سپتوم) بلندتر و صاف‌تر می‌شود و فاصله بین گوشه‌های دهان ممکن است افزایش یابد.
 • اصلاح فرم لب های شما.  معمول است که لب های شما اندازه یا شکل های متفاوتی داشته باشند (نامتقارن).
 • صاف کردن چین و چروک . زمانی که لبخند می زنید یا می خندید، گاهی اوقات چین و چروک در کناره های دهان شما ایجاد می شود.
 • تقویت اعتماد به نفس . فیلر لب می توانند به بهبود عزت نفس و تصویر بدن شما کمک کنند.

چرا از فیلر لب استفاده می شود؟

فیلر لب به لب های شما حجم می دهند یا به آن ها می افزایند. آنها روند پیری را متوقف نمی کنند، اما ممکن است به تاخیر انداختن نیاز به عمل جراحی تهاجمی تر لب ، مانند کاشت لب یا لیفت لب کمک کنند. آنها همچنین می توانند به شما در دستیابی به ظاهر دلخواه کمک کنند که باعث افزایش عزت نفس شما می شود.

با گذشت زمان، ممکن است حجم لب های خود را از دست بدهید که ممکن است در نتیجه موارد زیر باشد:

 • ژنتیک
 • سیگار کشیدن.
 • آسیب خورشید

روش های فیلر لب چقدر رایج است؟

روش های فیلر لب رایج هستند. در سال 2018، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بیش از 2.1 میلیون عمل فیلر لب را انجام دادند.

ماندگاری فیلر لب چقدر است؟

فیلر لب معمولا 12 تا 18 ماه دوام می آورند. با این حال، این بستگی به سن شما دارد و اینکه بدن شما با چه سرعتی کالری ها را به انرژی (متابولیسم) تجزیه می کند. افراد جوان تر تمایل دارند کالری را سریعتر بسوزانند، بنابراین فیلر لب دوام زیادی ندارند.

در طی عمل فیلر لب چه اتفاقی می افتد؟

در طول عمل فیلر لب، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما یک بی حس کننده موضعی را روی لب های شما اعمال می کند. بی‌حسی موضعی لب‌های شما را بی‌حس می‌کند تا دردی احساس نکنید و این روند تا حد امکان راحت باشد. کرم های بی حس کننده اغلب از بنزوکائین ، لیدوکائین و تتراکائین (BLT) تشکیل شده اند. حدود 15 تا 30 دقیقه بعد، لب های شما باید بی حس شوند.

اگر آلرژی به BLT دارید، ممکن است پزشک شما یک تزریق بلوک عصبی برای بی حس کردن لب های شما انجام دهد. حدود 15 تا 30 دقیقه پس از تزریق، لب های شما باید بی حس شوند.

سپس پزشک شما از یک سوزن نازک برای تزریق فیلر لب به هر یا همه قسمت‌های لب‌تان، از جمله لبه‌های لب‌ها (حاشیه ورمیلیون)، انحنای مرکز لب بالایی (کمان کوپید) و کمان‌های دهانی استفاده می‌کند. (گوشه های دهان شما). شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد، اما ممکن است احساس سوزش کنید و چشمانتان آب بیفتد. به طور متوسط، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما 1 میلی لیتر (میلی لیتر) فیلر لب را به لب های شما وارد می کند که حدود یک پنجم قاشق چای خوری است. سوزن به عمق بیش از 2.5 میلی متر (میلی متر) وارد پوست شما نمی شود.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است یک کیسه یخ روی لب های شما در طول عمل قرار دهد تا تورم و کبودی را به حداقل برساند.

کل این روش ممکن است 30 دقیقه یا تا دو ساعت طول بکشد.

بعد از عمل فیلر لب چه اتفاقی می افتد؟

پس از تکمیل این روش، پزشک ممکن است به آرامی لب های شما را ماساژ دهد تا فیلر را جذب کنند. ممکن است به یخ زدن لب های شما نیز ادامه دهند.

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما را تا 15 دقیقه تحت نظر می‌گیرد تا مطمئن شود که هیچ عارضه جانبی از جمله سرگیجه، حالت تهوع یا خونریزی شدید را تجربه نمی‌کنید. هنگامی که آنها تشخیص دادند که دیگر نیازی به نظارت ندارید، به شما اجازه می دهند به خانه بروید (ترخیص کنید). یک بی حس کننده موضعی شما را خسته یا گیج نمی کند، بنابراین می توانید خودتان را به خانه برسانید. با این حال، ممکن است بخواهید از یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان بخواهید که شما را به خانه برساند.

لب های شما ممکن است متورم، حساس و کبود شده باشد. تورم معمولاً بعد از 24 تا 48 ساعت از بین می رود، اما ممکن است تا یک هفته طول بکشد.

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما نیز حدود دو هفته پس از عمل برای نظارت بر لب‌های شما، قرار ملاقات بعدی را تعیین می‌کند. آنها ممکن است عکس دیگری برای پرونده پزشکی شما بگیرند تا بتوانید ببینید که لب های شما قبل از عمل و بعد از بهبودی چه شکلی بوده است.

نکات زیر به بهبود لب های شما کمک می کند:

 • برای کاهش التهاب، درد و تورم از کیسه یخ تا 10 دقیقه استفاده کنید.
 • حداقل به مدت 24 ساعت از استفاده از رژ لب، بالم لب یا هر محصول دیگری روی لب خودداری کنید.
 • از دست زدن یا به هم زدن لب های خود، از جمله بوسیدن و جرعه جرعه کشیدن از نی خودداری کنید.
 • مراقب مسواک زدن دندان های خود باشید.
 • نوشیدن مقدار زیادی آب.
 • حداقل به مدت 24 ساعت از ورزش خودداری کنید.

خطرات / مزایا

مزایای فیلر لب چیست؟

فیلر لب مزایای زیادی دارد، از جمله:

 • آنها بی خطر هستند و روش فیلر لب نیز بی خطر است – خطر عوارض یا عوارض جانبی کم است.
 • آنها می توانند عزت نفس شما را افزایش دهند.
 • آنها قابل برگشت هستند اگر از ظاهر خود راضی نیستید، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند آنزیمی (هیالورونیداز) را برای حل کردن فیلر لب شما تزریق کند.

خطرات فیلر لب چیست؟

دریافت فیلر لب خطراتی را به همراه دارد، از جمله:

 • خونریزی و درد در محل های تزریق.
 • فعال شدن مجدد تب سرد
 • تغییر رنگ یا حساسیت.
 • عفونت.
 • مرگ بافتی (به خطر افتادن عروق)، که در صورت تزریق فیلر لب به داخل یا اطراف شریان، می تواند رخ دهد.
 • لب های شما ممکن است اندازه های مختلفی داشته باشند (عدم تقارن).
 • فیلر لب ممکن است در نواحی دیگر صورت شما، معمولاً به سمت بینی (مهاجرت) خونریزی کند.

آیا فیلر لب برای شما مضر هستند؟

فیلر لب یک درمان پزشکی هستند. فیلر لب زمانی که توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی با تجربه از جمله جراح پلاستیک، متخصص پوست یا جراح زیبایی انجام شوند، بسیار ایمن هستند.

شما نباید فیلر لب را از سالن زیبایی یا اسپا تهیه کنید.

آیا فیلر لب لب های شما را خراب می کنند؟

اگر فیلر‌های لب را از یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی با تجربه دریافت نکنید، در خطر از بین بردن لب‌های خود هستید. لب های شما ممکن است به طور دائم کشیده شوند، بافت اطراف لب شما ممکن است بمیرد، فیلر لب ممکن است سفت شود یا محل های تزریق ممکن است عفونی شود.

آیا فیلر لب درد دارند؟

ممکن است درد خفیفی را در محل های تزریق تجربه کنید. درد باید بعد از 12 تا 24 ساعت از بین برود.

آیا فیلر لب دائمی است؟

فیلر لب دائمی نیستند. آنها به آرامی با گذشت زمان از بین می روند، معمولاً 12 تا 18 ماه پس از دریافت آنها، بسته به متابولیسم شما. ممکن است برای حفظ حجم مورد نظر خود به درمان‌های روتین لمسی نیاز داشته باشید.

آیا می توان در دوران بارداری از فیلر لب استفاده کرد؟

هیچ مطالعه ای در مورد بی خطر بودن استفاده از فیلر لب در دوران بارداری انجام نشده است. در نتیجه، FDA استفاده از فیلر لب در دوران بارداری را تایید نکرده است.

زمان نقاهت چقدر است؟

پس از 12 تا 24 ساعت، درد شما باید برطرف شود. تورم شما باید بعد از 24 تا 48 ساعت از بین برود، اما ممکن است تا یک هفته طول بکشد.

اگر می‌خواهید قبل از یک رویداد بزرگ، مانند عروسی، لب‌هایتان پر شود، باید این عمل را حداقل دو هفته زودتر برنامه‌ریزی کنید تا مطمئن شوید که به طور کامل بهبود یافته‌اید.

چه زمانی می توانم بعد از فیلر بخورم یا بنوشم؟

بهتر است تا زمانی که داروی بی حس کننده موضعی یا تزریق بلوک عصبی از بین برود صبر کنید تا به طور تصادفی لب های خود را گاز نگیرید و باعث اختلال در فیلر نشوید. همچنین باید از خوردن غذاهای نامرتب که ممکن است باعث شود صورت یا لب های خود را پاک کنید به مدت حداقل 24 ساعت خودداری کنید.

همچنین به مدت حداقل 24 ساعت از مصرف نی نوشیدنی یا سیگار کشیدن خودداری کنید. انقباض یا انقباض لب های شما ممکن است فیلر لب را نیز مختل کند.

همچنین باید حداقل به مدت 24 ساعت از نوشیدن الکل خودداری کنید، زیرا الکل خون شما را رقیق می کند که می تواند کبودی روی لب های شما را بدتر کند.

چه زمانی باید به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مراجعه کنم؟

یک قرار ملاقات بعدی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود دو هفته پس از عمل فیلر لب خود ترتیب دهید. آنها لب های شما را معاینه می کنند و با هم در مورد نتایج نهایی بحث خواهید کرد، از جمله اینکه آیا می خواهید حجم بیشتری داشته باشید، که نیاز به فیلر بیشتری دارد.

چه سوالاتی باید از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسم؟

 • چند بار عمل فیلر لب را انجام داده اید؟
 • چه مارک هایی از فیلر لب را پیشنهاد می کنید؟
 • چه مارکی از فیلر لب را پیشنهاد می کنید؟
 • آیا تلنگر لب برای من گزینه بهتری است؟
 • چه مدت طول می کشد تا لب های من بهبود یابد؟
 • در دوران نقاهت چه مسکن هایی مصرف کنم؟
 • لیست کامل خطرات و عوارض چیست؟
 • چند وقت یکبار باید برای حفظ حجم، قرارهای بعدی را برنامه ریزی کنم؟

 

پستهای مرتبط
بوتاکس

تزریق بوتاکس سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس (Botox) شناخته می‌شود از سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه و برای فلج موقت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق بوتاکس تزریقاتی است که از سم برای جلوگیری از حرکت عضله برای مدت محدودی استفاده می

ادامه مطلب »
فیلر خط لبخند

تزریق فیلر خط لبخند مزایا و معایب فیلر های پوستی برای خطوط لبخند و سایر جایگزین های غیر جراحی مراقبت از پوست خطوط لبخند چیست؟ خطوط لبخند که به آن چین های بینی نیز می گویند ، چین هایی هستند

ادامه مطلب »
فیلر چانه

تزریق فیلر چانه تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و تعریف چانه را تغییر می دهد. فیلر‌های چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند

ادامه مطلب »