ارتودنسی نامرئی یا شفاف

فهرست مطالب مقاله

ارتودنسی نامرئی یا شفاف چیست؟ 

ارتودنسی نامرئی جایگزینی است که به افراد دارای خواسته های اجتماعی زیاد اجازه می دهد تا خود را از این درمان محروم نکنند که بیشتر آنها می خواهند لبخند خود را بدون توجه به انجام ارتودنسی بهبود بخشند. بیش از 2 میلیون بیمار در سراسر جهان از این روش درمانی استفاده کرده اند.

دو نوع ارتودنسی نامرئی وجود دارد:

ترازهای نامرئی یا شفاف

تراز کننده ها آتل های شفافی هستند که از پلاستیک انعطاف پذیر ساخته شده اند و متناسب با دهان شما هستند و به تدریج دندان های شما را تراز می کنند. با حرکت دندان ها به موقعیت صحیح، باید آنها را تغییر دهید. آنها عملا نامرئی هستند، فقط باید آنها را بردارید تا بتوانید بنوشید ، بخورید و از نخ و برس استفاده کنید.

براکت های لینگوال، در داخل دندان ها

آنها بریس های شخصی سازی شده هستند که به صورت دیجیتالی طراحی شده اند و مخصوص دندان های شما هستند. آنها کاملا نامرئی هستند، زیرا پشت دندان ها قرار می گیرند. در حال حاضر، زیباترین و دقیق ترین گزینه است. اینها با جدیدترین تکنولوژی ساخته شده اند و تمایل دارند دندان ها را سریعتر از براکت های فلزی تراز کنند. حرکات به صورت دیجیتالی در 3 بعدی برای درمان دقیق برنامه ریزی شده اند.

بریس‌های لینگوال از دو بخش اصلی ساخته شده‌اند:

قسمت‌های فلزی کوچک (براکت ها) که به دندان وصل می‌شوند و سیم که براکت ها را به هم وصل می‌کند. نخست باید دندان‌های شما تمیز شوند و اتصالات فلزی با چسب مخصوص دندان داخل دهان و پشت دندان شما وصل شوند. سیم مخصوص لینگوال قبل از قرار گرفتن درون دهان، شکل داده شده و تنظیم می‌شوند.

روند شروع درمان با ارتودنسی نامرئی:

طرح درمان به صورت دیجیتالی و کاملا شخصی ساخته می شود و حرکات دقیق دندان ها را ردیابی می کند. هر تراز کننده به گونه ای طراحی شده است که بر اساس طرح درمان، مقدار صحیح نیرو را در مکان مناسب و در زمان مناسب اعمال کند. متخصص ارتودنسی روند را کنترل می کند و مطمئن می شود که الاینرهای او به درستی جا می شوند.

ارتودنسی نامرئی توانایی حل هر نوع مشکلی را دارد، درست مانند ارتودنسی سنتی. برخی از مشکلات مانند: دیاستما (جدا شدن دندان ها)، نقایص نیش، شلوغی دندان ها و غیره. معمول ترین دلایل توسل به نامرئی ها معمولاً تقاضای اجتماعی، کار با مردم و یا درمان نزدیک به یک رویداد مهم است.

منبع

پستهای مرتبط
بوتاکس

تزریق بوتاکس سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس (Botox) شناخته می‌شود از سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه و برای فلج موقت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق بوتاکس تزریقاتی است که از سم برای جلوگیری از حرکت عضله برای مدت محدودی استفاده می

ادامه مطلب »
فیلر خط لبخند

تزریق فیلر خط لبخند مزایا و معایب فیلر های پوستی برای خطوط لبخند و سایر جایگزین های غیر جراحی مراقبت از پوست خطوط لبخند چیست؟ خطوط لبخند که به آن چین های بینی نیز می گویند ، چین هایی هستند

ادامه مطلب »
فیلر چانه

تزریق فیلر چانه تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و تعریف چانه را تغییر می دهد. فیلر‌های چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند

ادامه مطلب »