فیلر چانه

فهرست مطالب مقاله

تزریق فیلر چانه

تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و تعریف چانه را تغییر می دهد.

فیلر‌های چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند زاویه بیشتری را بین صورت و گردن ایجاد کنند.

تزریق فیلر چانه روش های نسبتا ساده ای است که پزشکان در مطب یا کلینیک انجام می دهند.

فیلرهای چانه شامل تزریق فیلرهای پوستی موقت، که مواد ژل مانند هستند، به بافت نرم فک است. آنها جایگزینی برای جراحی دائمی کاشت چانه هستند.

هر کسی که قصد تزریق فیلر چانه را دارد باید با یک جراح زیبایی دارای گواهی بورد صحبت کند. فیلر های زیادی در دسترس هستند که هر کدام خطرات و مزایای خود را دارند، بنابراین افراد باید گزینه ها را با یک متخصص پزشکی واجد شرایط در میان بگذارند.

فیلر ها می توانند کاهش حجم ناشی از افزایش سن را در صورت بازگردانند.

 افراد ممکن است فیلر چانه را برای موارد زیر انتخاب کنند:

چانه را تقویت و مشخص کنید

افزایش برآمدگی چانه

بهبود تقارن صورت

نسبت به قسمت پایین صورت اضافه کنید

خط فک را کانتور کنید

بازسازی ساختار قسمت پایین صورت

خطوط چانه را تغییر دهید

نرم کردن شکاف چانه

چقدر طول می کشد؟

انواع مختلفی از فیلر ها وجود دارد و همه آنها می توانند متفاوت عمل کنند. نوع فیلر، ناحیه درمان و ترکیب شیمیایی بدن فرد بر طول عمر فیلر‌های چانه تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، محصولات متراکم تر که عمیق تر تزریق می شوند، ماندگاری بیشتری دارند. اما همیشه هم به این صورت نیست.

فیلر های اسید هیالورونیک موقتی ترین گزینه هستند که معمولاً 6 تا 12 ماه دوام می آورند. بنابراین، پزشکان ممکن است این گزینه ها را برای افرادی که برای اولین بار فیلر را امتحان می کنند، توصیه کنند.

یکی دیگر از گزینه‌های کوتاه‌مدت، هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم است، یک فیلر موقت پوست که حدود 12 ماه ماندگاری دارد.

فیلر‌های بافت نرم برای بزرگ‌کردن چانه مورد تایید FDA نیستند، بنابراین این استفاده خارج از برچسب در نظر گرفته می‌شود.

پزشکان معمولاً در طی یک ویزیت مطب، تزریق فیلر چانه را انجام می دهند.

با این حال، یک فرد باید قبل از عمل با یک جراح زیبایی مشورت کند. این بازدید به آنها فرصتی می دهد تا سؤال بپرسند، نگرانی ها را مورد بحث قرار دهند و در مورد عوارض جانبی احتمالی اطلاعات کسب کنند. علاوه بر این، جراح زیبایی چانه آنها را ارزیابی می کند و در مورد سابقه پزشکی صحبت می کند.

هنگامی که فردی برای عمل فیلر چانه خود برمی گردد، جراح زیبایی ناحیه را تمیز می کند و ممکن است از کرم بی حس کننده استفاده کند. سپس مقدار مشخصی از فیلر را به صورت استراتژیک به بافت های نرم چانه تزریق می کنند.

به طور معمول، افراد می توانند بلافاصله پس از تزریق نتایج را مشاهده کنند. با این حال، نتایج ممکن است بسته به محصول و منطقه تزریق متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است تا چند روز پس از عمل دچار تورم و کبودی خفیف شوند.

یک فرد می تواند فوراً به زندگی عادی بازگردد، اما جراح زیبایی ممکن است به او توصیه کند که یک یا دو روز قبل از ورزش یا شرکت در سایر فعالیت های سنگین صبر کند.

خطرات و عوارض

اگرچه فیلر‌های پوستی حداقل خطرات را به همراه دارند، اما همه روش‌ها خطر عوارض دارند. این شامل:

خارش

کبودی

تورم

عفونت

پر شدن بیش از حد

اعوجاج

جای زخم

آبسه ها

مهاجرت، زمانی است که فیلر از محل تزریق حرکت می کند

گاهی اوقات، سیستم ایمنی بدن با فیلر مانند یک جسم خارجی رفتار می کند. این بدان معناست که بدن ممکن است گرانولوم های جسم خارجی ایجاد کند که توده های بافتی هستند یا گره های غیر التهابی که توده های سفت هستند.

در موارد نادر، یک فرد ممکن است عوارضی مانند:

آسیب بافت نرم

کوری

سکته

انتخاب یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط که افراد را از نظر مسائل پزشکی مرتبط غربال می کند، به کاهش احتمال تجربه این مشکلات کمک می کند.

هزینه

هزینه تزریق فیلر چانه ممکن است بسته به عوامل مختلفی متفاوت باشد، از جمله:

تخصص و صلاحیت پزشک

زمان و تلاش مورد نیاز

نوع فیلر

نوع رویه

موقعیت جغرافیایی

اکثر افراد برای دستیابی به نتایج مطلوب به چندین سرنگ فیلر نیاز دارند. قیمت‌ها ممکن است متفاوت باشد.

گزینه جایگزین

اگر فردی جایگزین دائمی برای فیلر چانه را ترجیح دهد، ممکن است گزینه  زیر را در نظر بگیرد.

پیوند چربی

اگرچه این یک روش فیلر تزریقی است، اما نیاز به جراحی دارد.

ابتدا، پزشک با استفاده از لیپوساکشن، چربی را از شکم، باسن، یا سایر نواحی مناسب بدن فرد جمع آوری می کند. سپس چربی را تصفیه کرده و به صورت تزریق می کنند. این می‌تواند حجم را بازیابی کند، چین‌ها را پر کند یا خطوط را بسازد.

این روش بر روی چربی پیوند شده است که منبع خونی برای زنده ماندن ایجاد می کند. تقریباً نیمی از چربی تزریق شده به طور دائم در محل جدید زنده می ماند

پستهای مرتبط
بوتاکس

تزریق بوتاکس سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس (Botox) شناخته می‌شود از سم باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه و برای فلج موقت عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تزریق بوتاکس تزریقاتی است که از سم برای جلوگیری از حرکت عضله برای مدت محدودی استفاده می

ادامه مطلب »
فیلر خط لبخند

تزریق فیلر خط لبخند مزایا و معایب فیلر های پوستی برای خطوط لبخند و سایر جایگزین های غیر جراحی مراقبت از پوست خطوط لبخند چیست؟ خطوط لبخند که به آن چین های بینی نیز می گویند ، چین هایی هستند

ادامه مطلب »
فیلر چانه

تزریق فیلر چانه تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و تعریف چانه را تغییر می دهد. فیلر‌های چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند

ادامه مطلب »